nau Kelionės užrašai

Kelionės užrašai

 Vienas įtakingiausių IV-V a. katalikų bažnyčios teologų Šv. Augustinas yra žinomas savo citata: „Pasaulis – tai knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“. Kiekvienas žmogus keliauja dėl skirtingų priežasčių. Vieniems kelionė yra tarsi išeitis pabėgti nuo kasdienybės, susidariusių problemų. Kitiems – pažinti pasaulį, plėsti akiratį. Ir žmogaus amžius nėra kliūtis kelionėms, tam tik reikia turėti noro.

             Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro Dienos centro „Verdenė“ lankytojai labai veiklūs ir aktyviai dalyvauja įvairioje projektinėje veikloje. Šiuo metu yra vykdomas projektas „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“, pažintinė kelionė – tai viena šio projekto veiklų. Pandemija įnešė nemažai sumaišties ruošiantis išvykai, prireikė daugiau laiko planavimui, įvairių norminių aktų studijavimui, kad kelionė vyktų sklandžiai.

             Visi paruošiamieji darbai buvo baigti laiku, ir ankstyvą birželio 16 d. rytą projekto dalyviai išvyko į trijų dienų pažintinę kelionę, kurios tikslas buvo susipažinti su Mažąją Lietuvą. Pirmą kelionės dieną apsilankėme Klaipėdos m. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, sužinojome, kaip formavosi šio krašto žmonių požiūris, išsilavinimas, dvasinis gyvenimas, papročiai ir tradicijos. Nakvynei apsistojome netoli Klaipėdos esančiame Karklės k. Papietavę ir pailsėję nužygiavome prie jūros, kuri pasitiko mus putojančiomis bangomis ir gaiviu vėju.

              Kitą dieną keltu kėlėmės į Klaipėdos jūrų muziejų ir Delfinariumą susipažinti su paslaptingu vandenų pasauliu. Eidami suformuotu 18 m akrilo tuneliu, pasijutome tarsi po vandeniu,  ir stebėjome virš mūsų galvų plaukiančius įspūdingus erškėtus ir kitus jūrų gyvius. Delfinų ir jūrų liūtų pasirodymas vyko lauko baseine „Saulės įlanka“. Nepaisant karantino, žiūrovų netrūko, visi išsibarstėme ir susitikome jau po pasirodymo. Likusią dienos dalį praleidome prie jūros, susipažinome su vietove. Turėjome veiklos ir vakarais – mokėmės žaisti žaidimo „Uno“, tuo pasirūpino lydėjusi projekto dalyvius savanorė Anželika.

              Paskutinė išvykos diena buvo skirta apsilankymui Žemaitijos nacionaliniame parke, Platelių dvaro sodyboje. Ekskursija buvo vedama žemaičių tarme, bet beveik viską supratome. Apžiūrėjome svirną, kuriame veikia Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicija. Buvusioje arklidėje veikia Užgavėnių ekspozicija, šiai dienai čia sukaupta net 400 įvairių Užgavėnių kaukių. Pamatėme įspūdingą Platelių ežerą. 

              Išvarginti saulės, bet pilni įspūdžių grįžome namo. Atmintyje dar ilgai išliks Mažoji Lietuva, išlaikiusi savo autentiškumą, išskiriantį ją iš visos Lietuvos. 

              Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0362 „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“ veiklos vyksta nuo birželio 16 d. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.