nau Sriubos vakarai

Rugsėjo 29 d. Socialinės pagalbos namai sodriai kvepėjo sriuba.
Pradėta vykdyti dar viena projekto ENI-LLB-2-301 „Building social house for better social services, livelihood in cross border region“ veikla „Sriubos vakarai”, kuri finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. 

Šios veiklos pagrindinė idėja – pavakarieniauti gaminant, valgant sriubą, be alkoholio ar kitų priklausomybių, be smurto, atkuriant, palaikant ir stiprinant socialinius ryšius, socialinius įgūdžius, vykdant socializaciją. Žinome, kad socializacija nebūna vienakryptis, linijinis procesas. Kiekvieno individo socializaciją veikia daugybė kitų individų ar jų grupių. Svarbiausios grupės įvardijamos kaip socializacijos agentai. Prie svarbiausių socializacijos agentų priskiriama šeima, įvairiausios mokymo įstaigos, religinės, laisvalaikio leidimo organizacijos, įvairios bendruomenės. Atsižvelgiant į tai, organizuojami „Sriubos vakarai“ Socialinės pagalbos namų gyventojams, jų šeimos nariams, artimiesiems kartu su įvairių Švenčionių rajono įstaigų, Nevyriausybinių organizacijų atstovais. 

Rugsėjo 29 dienos pavakarę, po darbų suskubę gyventojai kartu su į svečius atėjusia Švenčionių seniūnijos seniūne Ina Siniene, projekto koordinatoriumi, Socialinės pagalbos namų darbuotojais, artimaisiais, vaikystės draugais, bendradarbiais gaminosi sriubą. Virtuvėje tvyrojo entuziazmas, gera nuotaika, pašnekesiai ir veikla, kurios pakako visiems. Smagiausia buvo susėsti visiems kartu prie vieno didelio stalo, mėgautis savo gamybos patiekalu, dalintis dienos įspūdžiais ir jausti, kad esi svarbus ir išgirstas.

#LatviaLithuaniaBelarus #lvltby #EUinmyregion