nau Žygis baidarėmis

Labai dažnai tobulėti ir keisti gyvenimo žmogui neleidžia nesėkmių baimė ir pasitikėjimo savimi stoka. Dėl nepasitikėjimo savimi prarandamos svarbios pažintys, galimybės įgyti patirties ar patirti nuotykių, bijoma priimti svarbius sprendimus, būti kūrybingam, o svarbiausia – jaustis laimingam. Nepasitikėjimas savimi veikia ir tarpusavio santykius. Todėl labai svarbu mokytis bendrauti, plėsti pažįstamų žmonių ratą, spręsti kylančias problemas, nebijoti dalintis atsakomybe su kitais. 

             Vienas iš būdų, kaip įgyti šias vertingas savybes, Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro vykdomo projekto „Kartu“ dalyvėms tapo plaukimas baidarėmis.
Liepos 28 d. romantiškai kelionei gamtoje nusiteikusi projekto dalyvių grupė džiaugėsi puikiu oru. Kadangi grupės daugumą sudarė nepatyrusios baidarininkės, viena kitą ramino, kad plaukimas nebus sunkus. Baidarių žygiui buvo pasirinkta rami ir pakankamai sekli Švenčionių krašto upė Žeimena, kuri teka per smėlynus, gana plati ir net naujokams nepavojinga. Upės vingiai, skaidrus vanduo, rami srovė leido mėgautis gamta, grožėtis vaizdais. Šlamančios nendrės, žydinčios vandens lelijos, greitos žuvytės, kelių rūšių antys, sutikta gausi gulbių šeima – visa tai nekasdieniai potyriai ir gerų emocijų šaltinis. Pasitaikė ir sunkiau įveikiamų kliūčių, kadangi į vandenį per pastarųjų metų audras privirto daug medžių. Trūko patirties, reikėjo daugiau susikaupimo, atsargumo ir ištvermės. Bet žygis praėjo sklandžiai, nepaisant visų iššūkių – įveikėme 22 km atstumą. Tai lydėjusių grupę savanorių nuopelnas – jie padėjo ne tik žodiniais patarimais, bet padėjo saugiai pradėti kelionę ir išlipti į krantą, viso plaukimo metu buvo šalia, laiku atskubėdavo į pagalbą pakibusiems ant nematomų kliūčių. 

             Stebėdami ir girdėdami gamtos pasaulį, bendraudami tarpusavyje, baidarių žygio dalyvės gerais jausmais praturtino laiką. Ši diena padėjo kiekvienai suvokti svarbiausią tiesą – tai, kad dauguma gyvenimiškų situacijų priklauso nuo jų pačių, kad būtent jos prisiima atsakomybę už savo gyvenimą. Kad įveikdamos problemas ir klaidas, jos tampa stipresnės.

             Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0466 „Kartu“ veiklos finansuojamos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.