Socialines pagalbos namai priklausomybes konsultanto paslaugos

Priklausomybės konsultavimo paslaugos – priemonių, kuriomis teikiant individualias ir (ar) grupines konsultacijas siekiama padėti alkoholį vartojantiems asmenims mažinti vartojimą ar visai atsisakyti alkoholio, mažinti alkoholio vartojimo keliamą žalą asmeniui ir visuomenei, įskaitant alkoholį vartojančių asmenų šeimos narių konsultavimą dėl alkoholį vartojančio asmens keliamų problemų sprendimo būdų, visuma.

Priklausomybės konsultantas nėra psichologas ar gydytojas – jo teikiamos Priklausomybės konsultavimo paslaugos orientuotos į motyvacinius pokalbius, kurių su vienu konsultuojamu asmeniu gali būti vienas arba daugiau.

Priklausomybės konsultavimo paslaugų tikslas – padėti Švenčionių rajono savivaldybės gyventojams atpažinti alkoholio vartojimo problemą, motyvuoti asmenis kreiptis profesionalios pagalbos mažinti alkoholio vartojimą ar visai atsisakyti jo ir taip mažinti alkoholio vartojimo keliamą žalą sau ir visuomenei.

Asmuo, rizikingai ir žalingai vartojantis alkoholį ir (ar) šeimos nariai, pageidaujantys lankyti priklausomybės konsultacijas, gali kreiptis telefonu +370 640 59752 arba el. paštu info@svencioniurspc.lt

Atvykimui į konsultaciją nereikia šeimos ar kito gydytojo siuntimo, pildyti prašymo, pakanka užsiregistruoti (galima anonimiškai) telefonu arba el.paštu.

Priklausomybės konsultacijos metu dirbama tik su mokslu pagrįstais metodais, konsultacija grindžiama abipuse pagarba, tarpusavio supratimu ir susitarimu, laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo.

Priklausomybės konsultacijos teikiamos nemokamai.