Projektas „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“ 08.6.1-ESFA-T-927-01-0362

Švenčionių rajono socialinių paslaugų centras vykdo projektą „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“ 08.6.1-ESFA-T-927-01-0362

Projekto tikslas: Padidinti senyvo amžiaus ir negalią turinčių asmenų socialinę integraciją į Švenčionių m. bendruomenę, praplečiant jiems teikiamų sociokultūrinių paslaugų spektrą.

Projekto įgyvendinimo metu bus ugdomas poreikis turiningiau, įdomiau ir sveikiau praleisti laisvalaikį, vykdant pagyvenusių ir neįgalių žmonių edukacinę, pažintinę, kultūrinę ir sveikatingumo veiklą.

Šiuo projektu tęsiame anksčiau vykdytą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Su mumis pasaulis gražesnis“, kuriuo buvo siekiama padidinti pagyvenusių ir neįgalių žmonių socialinę integraciją į visuomenę.

Projektas prisidės prie teikiamų dienos centre sociokultūrinių paslaugų pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms kokybės gerinimo, efektyvaus, produktyvaus ir turiningo gyvenimo skatinimo ir šių asmenų socialinės atskirties mažinimo.

Projekto veiklose dalyvaus 21 senyvo amžiaus ir neįgalūs asmenys.

Projektą numatome vykdyti su partneriu – Švenčionių rajono vietos veiklos grupe „Švenčionių partnerystė“.

Projekto veiklos finansuojamos iš Europos socialinio fondo (www.esinvesticijos.lt)

Projekto pradžia – 2020 m. spalio 7 d.
Projekto pabaiga – 2021 m. spalio 7 d.

Kūrybinės dirbtuvės – tai viena iš projekto „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“ veiklų.  Rankdarbiai nuo seno buvo būdas bendrauti, atsipalaiduoti, įgalinti ir įkvėpti įvairių sugebėjimų žmonių. Tai saugi, neįpareigojanti, pozityvi ir turininga veikla senjorams. Šių užsiėmimų metu senjorai turi galimybę susipažinti su naujomis rankdarbių technikomis, socializuotis, aktyviai ir turiningai praleisti laiką, stiprinti pasitikėjimą savimi, lavinti savo kūrybiškumo, bendravimo, kritinio mąstymo įgūdžius ir likti aktyvia visuomenės dalimi.

            Kūrybiniams užsiėmimams iš projekto lėšų buvo įgytos įvairios priemonės skirtingoms  technikoms įvaldyti. Senjorai jau mokėsi gaminti gėlytes-papuošalus iš filco. O liepos 13 d. kūrybinių dirbtuvių metu pradėta lėlių gamyba. Po dviejų kruopštaus darbo valandų kiekviena projekto dalyvė jau laikė savo rankose mažą lėlytę.

            Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0362 „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“ veiklos finansuojamos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. 

Nuotraukose – lėlių gamybos pamoka ir pirmos lėlės-raganaitės.

Kelionės užrašai

 Vienas įtakingiausių IV-V a. katalikų bažnyčios teologų Šv. Augustinas yra žinomas savo citata: „Pasaulis – tai knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“. Kiekvienas žmogus keliauja dėl skirtingų priežasčių. Vieniems kelionė yra tarsi išeitis pabėgti nuo kasdienybės, susidariusių problemų. Kitiems – pažinti pasaulį, plėsti akiratį. Ir žmogaus amžius nėra kliūtis kelionėms, tam tik reikia turėti noro.

             Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro Dienos centro „Verdenė“ lankytojai labai veiklūs ir aktyviai dalyvauja įvairioje projektinėje veikloje. Šiuo metu yra vykdomas projektas „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“, pažintinė kelionė – tai viena šio projekto veiklų. Pandemija įnešė nemažai sumaišties ruošiantis išvykai, prireikė daugiau laiko planavimui, įvairių norminių aktų studijavimui, kad kelionė vyktų sklandžiai.

             Visi paruošiamieji darbai buvo baigti laiku, ir ankstyvą birželio 16 d. rytą projekto dalyviai išvyko į trijų dienų pažintinę kelionę, kurios tikslas buvo susipažinti su Mažąją Lietuvą. Pirmą kelionės dieną apsilankėme Klaipėdos m. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, sužinojome, kaip formavosi šio krašto žmonių požiūris, išsilavinimas, dvasinis gyvenimas, papročiai ir tradicijos. Nakvynei apsistojome netoli Klaipėdos esančiame Karklės k. Papietavę ir pailsėję nužygiavome prie jūros, kuri pasitiko mus putojančiomis bangomis ir gaiviu vėju.

              Kitą dieną keltu kėlėmės į Klaipėdos jūrų muziejų ir Delfinariumą susipažinti su paslaptingu vandenų pasauliu. Eidami suformuotu 18 m akrilo tuneliu, pasijutome tarsi po vandeniu,  ir stebėjome virš mūsų galvų plaukiančius įspūdingus erškėtus ir kitus jūrų gyvius. Delfinų ir jūrų liūtų pasirodymas vyko lauko baseine „Saulės įlanka“. Nepaisant karantino, žiūrovų netrūko, visi išsibarstėme ir susitikome jau po pasirodymo. Likusią dienos dalį praleidome prie jūros, susipažinome su vietove. Turėjome veiklos ir vakarais – mokėmės žaisti žaidimo „Uno“, tuo pasirūpino lydėjusi projekto dalyvius savanorė Anželika.

              Paskutinė išvykos diena buvo skirta apsilankymui Žemaitijos nacionaliniame parke, Platelių dvaro sodyboje. Ekskursija buvo vedama žemaičių tarme, bet beveik viską supratome. Apžiūrėjome svirną, kuriame veikia Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicija. Buvusioje arklidėje veikia Užgavėnių ekspozicija, šiai dienai čia sukaupta net 400 įvairių Užgavėnių kaukių. Pamatėme įspūdingą Platelių ežerą. 

              Išvarginti saulės, bet pilni įspūdžių grįžome namo. Atmintyje dar ilgai išliks Mažoji Lietuva, išlaikiusi savo autentiškumą, išskiriantį ją iš visos Lietuvos. 

              Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0362 „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“ veiklos vyksta nuo birželio 16 d. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.