Edukacinė išvyka į Trakus
Nuo seno žmonės leidosi į keliones, vedini smalsumo ir paslapties. Jų laukė nežinomybė ir pavojai, bet dėka to buvo atrasti nauji miestai, šalys, jūros ir vandenynai, nauji žemynai. Šiuolaikinis žmogus žino daug, tačiau ir šiandien keliaudamas atranda nuostabų ir nepakartojamą pasaulį, praturtina ne visada džiuginančią kasdienybę maloniais įspūdžiais, atranda save.
Birželio 26 d. projekto „Kartu“ dalyviams buvo organizuota edukacinė išvyka į Trakus. Bet ekskursija prasidėjo nuo apsilankymo Medininkų pilyje, kuri XIV-XV a. buvo svarbus Lietuvos gynybinis centras. Dabar čia yra muziejus, kuriame įrengtos keturios ekspozicijos salės. Eksponuojamos patrankos, akmeniniai sviediniai, archeologiniai radiniai, sidabro dirbiniai. Čia galima pamatyti LR Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko medžioklės trofėjų ir medžioklės peilių kolekciją.
Po Medininkų tylos Trakai pasitiko netylančiu šurmuliu. Nuskubėjome apžiūrėti sakralinio meno ekspozicijos, įrengtos buvusio Dominikonų vienuolyno koplyčios rūsyje. Įdomi šios vietos istorija. Tai Trakų Pusiasalio pilies teritorija, kurios paskirtis nuolat keitėsi. Iš didžiojo kunigaikščio rezidencijos pilis tapo aukštos kilmės belaisvių kalėjimu, caro laikais čia buvo policijos areštinė. Vėliau veikė Lenkijos pasienio policija, KGB. Šiandien čia eksponuojami liturginiai indai, altoriaus reikmenys, apeiginė kunigų apranga, krikšto monetos, bažnytiniai spaudai. Apsilankėme ir gerai žinomoje įspūdingoje Trakų salos pilyje, apžiūrėjome jos interjerą bei daugybę įdomių eksponatų. Gido pasakojimas padėjo geriau pažinti unikalią Trakų pilių ir Trakų žemės istoriją.
Šiek tiek pavargusias ir jau išalkusias projekto dalyves laukė staigmena – edukacinė programa „Senojoje kibininėje“ – kibinų gaminimas ir degustacija. Šių pyragėlių receptas – tai karaimų palikimas dar nuo XIV a., šiek tiek pakeistas ir vadinamas lietuvišku pyragėliu su mėsa. Buvome laukiami, todėl procesas neužtruko ir rezultato neteko ilgai laukti. Prie bendro stalo, vaišindamiesi obuolių sulčių ir kmynų gėrimu, degustuodami kibinus, projekto dalyvės dalinosi dienos įspūdžiais, kūrė naujus planus. Grįžtant namo, smagu buvo išsivežti ne tik savo gamybos kibinus ir kitų lauktuvių, bet ir gerą nuotaiką, istorines žinias, naują patirtį. Galimybę judėti į priekį ir būti laimingai nepriklausomai nuo aplinkybių. Gyventi savo nuostabų gyvenimą.
Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0466 „Kartu“ veiklos finansuojamos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.