Socialinių paslaugų šeimai pristatymas kaimo bendruomenei
2024 m. spalio 31 d. Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro Paramos šeimai ir krizių centro socialinės darbuotojos darbui su šeimomis Olga Šavlis ir Rima Strachienė surengė atvirą paskaitą Prienų ir Magūnų kaimų bendruomenėms. Paskaita vyko Prienų kaimo bendruomenės centre, kur svečius maloniai pasitiko Magūnų seniūnijos bendruomenės „Vilija“ pirmininkė.
Susitikimas organizuotas siekiant pristatyti socialinių paslaugų centro veiklą, padėti žmonėms suprasti, kaip socialiniai darbuotojai gali būti svarbūs paramos ir krizės metu, bei populiarinti socialinio darbo profesiją kaimo bendruomenėse.
Socialinės darbuotojos Olga Šavlis ir Rima Strachienė detaliai pristatė socialinių paslaugų, skirtų šeimoms ir asmenims, teikimo galimybes bei intensyvios krizių įveikimo pagalbos svarbą. Susitikimo metu Olga Šavlis supažindino susirinkusius su Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro Paramos šeimai ir krizių centro veikla, kuria siekiama teikti kompleksinę pagalbą šeimoms. Ji akcentavo, kad centro darbuotojai dirba tam, kad padėtų šeimoms ne tik išspręsti kasdienes problemas, bet ir įgyti reikalingų įgūdžių bei stiprinti atsakomybės jausmą, kuris padeda jiems būti savarankiškiems. Savo pranešime socialinė darbuotoja pabrėžė šeimų atsakomybės, gebėjimų bei savarankiškumo stiprinimo svarbą, kad šeimos ilgainiui gebėtų pačios įveikti sunkumus. Taip pat pristatyta krizių centro veikla, kurioje teikiama intensyvi pagalba asmenims ir šeimoms, atsidūrusioms sudėtingose situacijose, bei įvairūs iššūkiai, su kuriais susiduriama kasdienėje veikloje.
Socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Rima Strachienė savo pranešime plačiau papasakojo apie atvejo vadybininko darbą, atkreipė dėmesį į tai, kas gali inicijuoti šį procesą, kokią naudą jis teikia vaikams ir šeimoms, patiriančioms socialinius sunkumus. Susirinkusieji buvo informuoti kaip pradėti atvejo vadybą, kur ir kam kreiptis, bei apie specialistų teikiamą palaikymą. Šis procesas padeda šeimoms planuoti, analizuoti savo poreikius ir sunkumus bei nuosekliai siekti pozityvių pokyčių.
Po paskaitos socialinės darbuotojos pasidalino keliomis savo darbo sėkmės istorijomis – realiais atvejais, kuriais atskleidė, kaip socialinis darbas gali pakeisti žmonių gyvenimus, padėti jiems atgauti pasitikėjimą ir iš naujo atrasti savo galimybes. Šie pavyzdžiai iliustravo socialinio darbo naudą ne tik kaip pagalbą sunkumuose, bet ir kaip priemonę, padedančią atkurti asmens ar šeimos stiprybes, padėti jiems išmokti efektyviai spręsti problemas.
Po pristatymo vyko nuoširdi diskusija su bendruomenės nariais. Socialinės darbuotojos kantriai atsakė į visus užduotus klausimus, detaliau paaiškino pateiktą informaciją ir išklausė dalyvių nuomonę apie socialines paslaugas. Diskusija prie arbatos puodelio leido bendruomenės nariams laisviau išsakyti savo rūpesčius, užduoti klausimus, į kuriuos galbūt anksčiau nesiryžo klausti, bei giliau suprasti socialinio darbo esmę.
Toks renginys – tai puikus pavyzdys, kaip socialinės paslaugos gali būti priartintos prie vietos bendruomenių ir padeda užmegzti glaudesnį ryšį tarp specialistų ir gyventojų.
Straipsnio autorė: Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Olga Šavlis